Zima

Sjezdové lyžování a snowboarding pro zkušené i začátečníky, 120 km běžeckých upravovaných tratí, vše v dosahu 3 – 15 min. Možno se dopravit i skibusem, zastávka 100 m od domu. 150 m u pensionu lyžařský vlek pro začátečníky. Výchozí místo pro výlety na hřebeny Krkonoš a Jizerských hor. V těsné blízkosti hraniční přechod pro pěší do Polska, kde se snadno napojíte na běžecké tratě.
V Harrachově jsou lyžařské školy pro děti i dospělé a dostatek půjčoven lyžařského vybavení.
Po Krkonoších můžete cestovat speciálním SKIBUSEM.

Majitelka pensionu je učitelka lyžování, která pro ubytované hosty poskytne výuku za super ceny.

Léto

Nacházíme se v klidné zóně. Odpočívat můžete na zahradě u domu,  kde máte k dispozici  zahradní nábytek, přenosný gril, plastový bazén o průměru 3,8 m a ohniště. Je možné si zaskákat na trampolíně o průměru 4m.

Prázdninový dům má vynikající polohu pro výlety do Krkonoš i Jizerských hor, kam vás zavedou značené turistické  cesty vedoucí kolem domu.  V těsné blízkosti je  průchozí hranice do Polska, kde se snadno napojíte na cyklotrasy, zde je vhodný terén i pro méně fyzicky zdatné. Na Čertovu horu se můžete vyvézt lanovkou i s kolem. Po Krkonoších se můžete přemístit speciálním cyklobusem včetně kol.
V Harrachově je dostatečné množství  půjčoven horských kol.
Majitelka vás může provést i po netradičních trasách, seznámí vás se správnou technikou severské chůze, případně vám doporučí výlety, a to i do okolí v okruhu cca 60 km.
Bobová dráha 0,5 km, lanová centra 0,5 km a 3 km, lezecká stěna a půjčovna čtyřkolek 0,8 km, areál s koupalištěm s minigolfem a tenisovými kurty 1,5 km, golfové hřiště 1,5 km - zajistíme vám rezervaci, příp. i instruktora.